What are you looking for?Search

Search

[Home](/content/site-root.html) [Grocery Delivery](/content/grocery-delivery/index.html) Pennsylvania

# Grocery Delivery in Pennsylvania

How it works

Trust Mercato to connect you with the best independent grocers in your neighborhood and to deliver food you love with the click of a button.

#### Eataly NYC Downtown

101 Liberty Street Manhattan, NY 10006

[Shop all 2,202 items!](/content/shop/eataly-nyc-downtown/index.html)

#### Wilson Farm

10 Pleasant Street Lexington, MA 02421

[Shop all 4,042 items!](/content/shop/wilson-farm/index.html)

#### Eataly NYC Flatiron

17 West 23rd Street Manhattan, NY 10010

[Shop all 2,721 items!](/content/shop/eataly-nyc-flatiron-2/index.html)

#### Eataly NYC Downtown

101 Liberty Street Manhattan, NY 10006

[Shop all 2,202 items!](/content/shop/eataly-nyc-downtown/index.html)

#### Wilson Farm

10 Pleasant Street Lexington, MA 02421

[Shop all 4,042 items!](/content/shop/wilson-farm/index.html)

#### Eataly NYC Flatiron

17 West 23rd Street Manhattan, NY 10010

[Shop all 2,721 items!](/content/shop/eataly-nyc-flatiron-2/index.html)

#### Eataly NYC Downtown

101 Liberty Street Manhattan, NY 10006

[Shop all 2,202 items!](/content/shop/eataly-nyc-downtown/index.html)

- 1
- 2
- 3

How it works

Trust Mercato to connect you with the best independent grocers in your neighborhood and to deliver food you love with the click of a button.

1

Explore

Enter your zip code to shop your favorite stores and discover new ones.

2

Shop

Choose your items and add them to your basket. Shop from a single store or combine items from multiple merchants in the same order. Schedule your delivery or in-store pickup.

3

Enjoy

All that's left is to enjoy the best-tasting food your city has to offer, knowing you've done a little more to help your community.

Shop from stores near you

Goose egg!

We couldn't find any stores based on your search.

hint: try removing category filters and search again.

Start over

155

[Halteman Family Meats](/content/shop/halteman-family-meats/index.html)

1136 Arch Street Reading Terminal Market Philadelphia, PA 19107

[(215) 925-3206](tel:(215) 925-3206)

[2,250](/content/shop/halteman-family-meats#reviews/index.html)

Order min: $20.00

Local delivery:
Available

[Shop all 148items!](/content/shop/halteman-family-meats/index.html)

[Shop all 148 items fromHalteman Family Meats](/content/shop/halteman-family-meats/index.html)

0lb

Add to cart

48

[All Natural Boneless Skinless Chicken Breasts](/content/item/all-natural-boneless-skinless-chicken-breasts/119560?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[All Natural Boneless Skinless Chicken Breast...](/content/item/all-natural-boneless-skinless-chicken-breasts/119560?featuredStoreId=489/index.html) Details

$8.99 per lb\*

0lb

Add to cart

7

[L. Halteman Sweet Italian Pork Sausage Grillers](/content/item/l-halteman-sweet-italian-pork-sausage-grillers/244089?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[L. Halteman Sweet Italian Pork Sausage Grill...](/content/item/l-halteman-sweet-italian-pork-sausage-grillers/244089?featuredStoreId=489/index.html) Details

$8.49 per lb\*

0lb

Add to cart

19

[All Natural Whole Chicken Wings](/content/item/all-natural-whole-chicken-wings/119562?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[All Natural Whole Chicken Wings](/content/item/all-natural-whole-chicken-wings/119562?featuredStoreId=489/index.html) Details

$5.99 per lb\*

0lb

Add to cart

18

[All Natural Whole Chicken Legs](/content/item/all-natural-whole-chicken-legs/119561?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[All Natural Whole Chicken Legs](/content/item/all-natural-whole-chicken-legs/119561?featuredStoreId=489/index.html) Details

$4.49 per lb\*

0lb

Add to cart

11

[Fresh Rindless Pork Belly](/content/item/fresh-rindless-pork-belly/118546?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[Fresh Rindless Pork Belly](/content/item/fresh-rindless-pork-belly/118546?featuredStoreId=489/index.html) Details

$7.99 per lb\*

0lb

Add to cart

43

[All Natural Boneless Skinless Chicken Thighs](/content/item/all-natural-boneless-skinless-chicken-thighs/152465?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[All Natural Boneless Skinless Chicken Thighs...](/content/item/all-natural-boneless-skinless-chicken-thighs/152465?featuredStoreId=489/index.html) Details

$6.99 per lb\*

0lb

Add to cart

13

[All Natural Medium Size Chicken Party Wings](/content/item/all-natural-medium-size-chicken-party-wings/76650?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[All Natural Medium Size Chicken Party Wings](/content/item/all-natural-medium-size-chicken-party-wings/76650?featuredStoreId=489/index.html) Details

$6.99 per lb\*

0lb

Add to cart

28

[All Natural Bone-In Chicken Thigh](/content/item/all-natural-bone-in-chicken-thigh/170327?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[All Natural Bone-In Chicken Thigh](/content/item/all-natural-bone-in-chicken-thigh/170327?featuredStoreId=489/index.html) Details

$4.99 per lb\*

0lb

Add to cart

17

[All Natural Whole Turkey Wings](/content/item/all-natural-whole-turkey-wings/201214?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[All Natural Whole Turkey Wings](/content/item/all-natural-whole-turkey-wings/201214?featuredStoreId=489/index.html) Details

$5.99 per lb\*

0

Add to cart

9

[Pork Shoulder](/content/item/pork-shoulder/76632?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[Pork Shoulder](/content/item/pork-shoulder/76632?featuredStoreId=489/index.html) Details

Net Wt 8 lb

$31.92 each ($3.99/LB)\*

0lb

Add to cart

8

[Beef Marrow Bones](/content/item/beef-marrow-bones/332059?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[Beef Marrow Bones](/content/item/beef-marrow-bones/332059?featuredStoreId=489/index.html) Details

$5.99 per lb\*

0lb

Add to cart

18

[Fresh Cut Oxtail](/content/item/fresh-cut-oxtail/118531?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[Fresh Cut Oxtail](/content/item/fresh-cut-oxtail/118531?featuredStoreId=489/index.html) Details

$17.99 per lb\*

0lb

Add to cart

6

[Boneless Pork Chops](/content/item/boneless-pork-chops/119537?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[Boneless Pork Chops](/content/item/boneless-pork-chops/119537?featuredStoreId=489/index.html) Details

$6.49 per lb\*

0lb

Add to cart

4

[Frozen Ground Pork](/content/item/frozen-ground-pork/173959?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[Frozen Ground Pork](/content/item/frozen-ground-pork/173959?featuredStoreId=489/index.html) Details

$6.99 per lb\*

0

Add to cart

5

[Frozen Pork Pig Feet](/content/item/frozen-pork-pig-feet/220107?featuredStoreId=489/index.html)
Details

[Frozen Pork Pig Feet](/content/item/frozen-pork-pig-feet/220107?featuredStoreId=489/index.html) Details

Net Wt 2 lb

$7.98 each ($3.99/LB)\*

\\
\\
148 products available\\
\\
Shop](/content/shop/halteman-family-meats/index.html)

280

[Iovine Brothers Produce](/content/shop/iovine-brothers-produce/index.html)

1136 Arch Street Reading Terminal Market Philadelphia, PA 19107

[(215) 928-4366](tel:(215) 928-4366)

[4,053](/content/shop/iovine-brothers-produce#reviews/index.html)

Order min: $5.00

Local delivery:
Available

[Shop all 283items!](/content/shop/iovine-brothers-produce/index.html)

[Shop all 283 items fromIovine Brothers Produce](/content/shop/iovine-brothers-produce/index.html)

0

Add to cart

57

[Citrus - Lemon](/content/item/citrus-lemon/203086?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Citrus - Lemon](/content/item/citrus-lemon/203086?featuredStoreId=533/index.html) Details

Net Wt 0.32 lb

$1.00 each

0

Add to cart

35

[Hass Avocados](/content/item/hass-avocados/164364?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Hass Avocados](/content/item/hass-avocados/164364?featuredStoreId=533/index.html) Details

$2.00 each

0

Add to cart

62

[Bananas](/content/item/bananas/914438?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Bananas](/content/item/bananas/914438?featuredStoreId=533/index.html) Details

Net Wt 0.5 lb

$0.50 each ($1.00/LB)\*

0lb

Add to cart

26

[Broccoli Crown](/content/item/broccoli-crown/914455?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Broccoli Crown](/content/item/broccoli-crown/914455?featuredStoreId=533/index.html) Details

$2.79 per lb\*

0lb

Add to cart

12

[Sweet Onions](/content/item/sweet-onions/164595?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Sweet Onions](/content/item/sweet-onions/164595?featuredStoreId=533/index.html) Details

$1.00 per lb\*

0lb

Add to cart

16

[Onion - Red Onions](/content/item/onion-red-onions/914512?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Onion - Red Onions](/content/item/onion-red-onions/914512?featuredStoreId=533/index.html) Details

$1.67 per lb\*

0

Add to cart

25

[Flat Parsley](/content/item/flat-parsley/329572?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Flat Parsley](/content/item/flat-parsley/329572?featuredStoreId=533/index.html) Details

$1.44 each

0

Add to cart

37

[Citrus - Lime](/content/item/citrus-lime/914388?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Citrus - Lime](/content/item/citrus-lime/914388?featuredStoreId=533/index.html) Details

$0.84 each

0lb

Add to cart

12

[Pepper - Green Bell](/content/item/pepper-green-bell/914464?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Pepper - Green Bell](/content/item/pepper-green-bell/914464?featuredStoreId=533/index.html) Details

$2.79 per lb\*

0lb

Add to cart

13

[Potato - Yukon](/content/item/potato-yukon/914529?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Potato - Yukon](/content/item/potato-yukon/914529?featuredStoreId=533/index.html) Details

$2.23 per lb\*

0lb

Add to cart

11

[Loose Carrots](/content/item/loose-carrots/72827?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Loose Carrots](/content/item/loose-carrots/72827?featuredStoreId=533/index.html) Details

$1.44 per lb\*

0lb

Add to cart

24

[Onion - Yellow Onions](/content/item/onion-yellow-onions/914515?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Onion - Yellow Onions](/content/item/onion-yellow-onions/914515?featuredStoreId=533/index.html) Details

$1.11 per lb\*

0

Add to cart

26

[Cucumber - Medium](/content/item/cucumber-medium/914495?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Cucumber - Medium](/content/item/cucumber-medium/914495?featuredStoreId=533/index.html) Details

$1.11 each

0lb

Add to cart

21

[Pepper - Red Bell](/content/item/pepper-red-bell/914468?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Pepper - Red Bell](/content/item/pepper-red-bell/914468?featuredStoreId=533/index.html) Details

$2.23 per lb\*

0

Add to cart

24

[Fresh Mint](/content/item/fresh-mint/162997?featuredStoreId=533/index.html)
Details

[Fresh Mint](/content/item/fresh-mint/162997?featuredStoreId=533/index.html) Details

$2.23 each

\\
\\
283 products available\\
\\
Shop](/content/shop/iovine-brothers-produce/index.html)

82

[Riehl Cheese Shop](/content/shop/riehl-cheese-shop/index.html)

1136 Arch Street Reading Terminal Market Philadelphia, PA 19107

[(215) 800-1478](tel:(215) 800-1478)

[1,024](/content/shop/riehl-cheese-shop#reviews/index.html)

Order min: $5.00

Local delivery:
Available

[Shop all 188items!](/content/shop/riehl-cheese-shop/index.html)

[Shop all 188 items fromRiehl Cheese Shop](/content/shop/riehl-cheese-shop/index.html)

0

Add to cart

3

[Grated Parmesan](/content/item/grated-parmesan/909573?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[Grated Parmesan](/content/item/grated-parmesan/909573?featuredStoreId=583/index.html) Details

$7.99 each

0lb

Add to cart

4

[Sliced Genoa Salami](/content/item/sliced-genoa-salami/76484?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[Sliced Genoa Salami](/content/item/sliced-genoa-salami/76484?featuredStoreId=583/index.html) Details

$10.99 per lb\*

0

Add to cart

7

[BelGioioso Cheese, Fresh Mozzarella - 8 Ounces](/content/item/belgioioso-cheese-fresh-mozzarella-8-ounces/31879?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[BelGioioso Cheese, Fresh Mozzarella - 8 Ounc...](/content/item/belgioioso-cheese-fresh-mozzarella-8-ounces/31879?featuredStoreId=583/index.html) Details

Net Wt 0.52 lb

$5.99 each

0

Add to cart

1

[BelGioioso Mascarpone - 8 Ounces](/content/item/belgioioso-mascarpone-8-ounces/28271?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[BelGioioso Mascarpone - 8 Ounces](/content/item/belgioioso-mascarpone-8-ounces/28271?featuredStoreId=583/index.html) Details

Net Wt 0.57 lb

$5.99 each

0lb

Add to cart

6

[Sliced Muenster Cheese](/content/item/sliced-muenster-cheese/73396?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[Sliced Muenster Cheese](/content/item/sliced-muenster-cheese/73396?featuredStoreId=583/index.html) Details

$7.99 per lb\*

0

Add to cart

Organic

Like

[Firehook Baked Crackers, Organic, Mediterranean, Sea Sa...](/content/item/firehook-baked-crackers-organic-mediterranean-sea-salt-55-ounces/117228?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[Firehook Baked Crackers, Organic, Mediterran...](/content/item/firehook-baked-crackers-organic-mediterranean-sea-salt-55-ounces/117228?featuredStoreId=583/index.html) Details

Net Wt 0.5 lb

$10.99 each

0lb

Add to cart

10

[Sliced Provolone Cheese](/content/item/sliced-provolone-cheese/73401?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[Sliced Provolone Cheese](/content/item/sliced-provolone-cheese/73401?featuredStoreId=583/index.html) Details

$9.99 per lb\*

0lb

Add to cart

3

[Sliced Swiss Cheese](/content/item/sliced-swiss-cheese/168756?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[Sliced Swiss Cheese](/content/item/sliced-swiss-cheese/168756?featuredStoreId=583/index.html) Details

$8.99 per lb\*

0lb

Add to cart

12

[Honey Maple Turkey Breast](/content/item/honey-maple-turkey-breast/314236?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[Honey Maple Turkey Breast](/content/item/honey-maple-turkey-breast/314236?featuredStoreId=583/index.html) Details

$13.99 per lb\*

0lb

Add to cart

15

[Sliced American White Cheese](/content/item/sliced-american-white-cheese/73352?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[Sliced American White Cheese](/content/item/sliced-american-white-cheese/73352?featuredStoreId=583/index.html) Details

$6.99 per lb\*

0lb

Add to cart

11

[Honey Ham](/content/item/honey-ham/164888?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[Honey Ham](/content/item/honey-ham/164888?featuredStoreId=583/index.html) Details

$10.99 per lb\*

0

Add to cart

2

[Crumbled Feta Cheese](/content/item/crumbled-feta-cheese/909582?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[Crumbled Feta Cheese](/content/item/crumbled-feta-cheese/909582?featuredStoreId=583/index.html) Details

$7.99 each

0lb

Add to cart

1

[Cypress Grove, Humboldt Fog](/content/item/cypress-grove-humboldt-fog/75271?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[Cypress Grove, Humboldt Fog](/content/item/cypress-grove-humboldt-fog/75271?featuredStoreId=583/index.html) Details

$46.99 per lb\*

0lb

Add to cart

2

[Sliced Liverwurst](/content/item/sliced-liverwurst/183890?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[Sliced Liverwurst](/content/item/sliced-liverwurst/183890?featuredStoreId=583/index.html) Details

$7.99 per lb\*

0

Add to cart

2

[Reggiano Parmesan, Italy (7oz.)](/content/item/reggiano-parmesan-italy-7oz/74650?featuredStoreId=583/index.html)
Details

[Reggiano Parmesan, Italy (7oz.)](/content/item/reggiano-parmesan-italy-7oz/74650?featuredStoreId=583/index.html) Details

Net Wt 0.83 lb

$16.99 each

\\
\\
188 products available\\
\\
Shop](/content/shop/riehl-cheese-shop/index.html)

41

[Bassetts Ice Cream - Reading Terminal Market](/content/shop/bassetts-ice-cream-reading-terminal-market/index.html)

1136 Arch Street Reading Terminal Market Philadelphia, PA 19107

[(215) 925-4315](tel:(215) 925-4315)

[283](/content/shop/bassetts-ice-cream-reading-terminal-market#reviews/index.html)

Order min: $14.50

Local delivery:
Available

[Shop all 36items!](/content/shop/bassetts-ice-cream-reading-terminal-market/index.html)

[Shop all 36 items fromBassetts Ice Cream - Reading Terminal Market](/content/shop/bassetts-ice-cream-reading-terminal-market/index.html)

0

Add to cart

3

[Bassetts English Toffee Crunch - pint](/content/item/bassetts-english-toffee-crunch-pint/897334?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Bassetts English Toffee Crunch - pint](/content/item/bassetts-english-toffee-crunch-pint/897334?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

0

Add to cart

7

[Banana - pint](/content/item/banana-pint/896923?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Banana - pint](/content/item/banana-pint/896923?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

0

Add to cart

1

[Bassetts Rum Raisin - pint](/content/item/bassetts-rum-raisin-pint/897356?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Bassetts Rum Raisin - pint](/content/item/bassetts-rum-raisin-pint/897356?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

0

Add to cart

2

[Bassetts Mango Apricot Sorbet - pint](/content/item/bassetts-mango-apricot-sorbet-pint/897361?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Bassetts Mango Apricot Sorbet - pint](/content/item/bassetts-mango-apricot-sorbet-pint/897361?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

0

Add to cart

Like

[Bassetts Mint Chocolate Chip Ice Cream - pint](/content/item/bassetts-mint-chocolate-chip-ice-cream-pint/313133?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Bassetts Mint Chocolate Chip Ice Cream - pin...](/content/item/bassetts-mint-chocolate-chip-ice-cream-pint/313133?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

0

Add to cart

3

[Bassetts Lemon Sorbet - pint](/content/item/bassetts-lemon-sorbet-pint/897363?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Bassetts Lemon Sorbet - pint](/content/item/bassetts-lemon-sorbet-pint/897363?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

0

Add to cart

10

[Bassetts Chocolate ice Cream - pint](/content/item/bassetts-chocolate-ice-cream-pint/313127?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Bassetts Chocolate ice Cream - pint](/content/item/bassetts-chocolate-ice-cream-pint/313127?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

0

Add to cart

10

[Bassetts Vanilla Ice cream - pint](/content/item/bassetts-vanilla-ice-cream-pint/313129?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Bassetts Vanilla Ice cream - pint](/content/item/bassetts-vanilla-ice-cream-pint/313129?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

0

Add to cart

2

[Bassetts Peach Ice Cream - pint](/content/item/bassetts-peach-ice-cream-pint/1285864?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Bassetts Peach Ice Cream - pint](/content/item/bassetts-peach-ice-cream-pint/1285864?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

0

Add to cart

5

[Bassetts Strawberry Ice Cream - pint](/content/item/bassetts-strawberry-ice-cream-pint/313131?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Bassetts Strawberry Ice Cream - pint](/content/item/bassetts-strawberry-ice-cream-pint/313131?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

0

Add to cart

7

[Bassetts Cookies & Cream Ice Cream - pint](/content/item/bassetts-cookies-cream-ice-cream-pint/311545?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Bassetts Cookies & Cream Ice Cream - pint](/content/item/bassetts-cookies-cream-ice-cream-pint/311545?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

0

Add to cart

3

[Bassetts Chocolate Chip Cookie Dough Ice Cream - pint](/content/item/bassetts-chocolate-chip-cookie-dough-ice-cream-pint/313154?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Bassetts Chocolate Chip Cookie Dough Ice Cre...](/content/item/bassetts-chocolate-chip-cookie-dough-ice-cream-pint/313154?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

0

Add to cart

3

[Bassetts Raspberry Sorbet - pint](/content/item/bassetts-raspberry-sorbet-pint/897362?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Bassetts Raspberry Sorbet - pint](/content/item/bassetts-raspberry-sorbet-pint/897362?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

0

Add to cart

4

[Bassetts Mint Chocolate Chip Ice Cream - pint](/content/item/bassetts-mint-chocolate-chip-ice-cream-pint/946715?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Bassetts Mint Chocolate Chip Ice Cream - pin...](/content/item/bassetts-mint-chocolate-chip-ice-cream-pint/946715?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

0

Add to cart

5

[Bassetts Peanut Butter Swirl Ice Cream - pint](/content/item/bassetts-peanut-butter-swirl-ice-cream-pint/313140?featuredStoreId=720/index.html)
Details

[Bassetts Peanut Butter Swirl Ice Cream - pin...](/content/item/bassetts-peanut-butter-swirl-ice-cream-pint/313140?featuredStoreId=720/index.html) Details

$10.50 each

\\
\\
36 products available\\
\\
Shop](/content/shop/bassetts-ice-cream-reading-terminal-market/index.html)

56

[Luhv Vegan Deli](/content/shop/luhv-vegan-deli/index.html)

1136 Arch Street Reading Terminal Market Philadelphia, PA 19107

[(267) 205-8361](tel:(267) 205-8361)

[79](/content/shop/luhv-vegan-deli#reviews/index.html)

Order min: $4.99

Local delivery:
Available

[Shop all 15items!](/content/shop/luhv-vegan-deli/index.html)

[Shop all 15 items fromLuhv Vegan Deli](/content/shop/luhv-vegan-deli/index.html)

0

Add to cart

2

[Vegan Smoked Salmon](/content/item/vegan-smoked-salmon/897782?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[Vegan Smoked Salmon](/content/item/vegan-smoked-salmon/897782?featuredStoreId=722/index.html) Details

$12.49 each

0lb

Add to cart

3

[Vegan Tuna Salad](/content/item/vegan-tuna-salad/253825?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[Vegan Tuna Salad](/content/item/vegan-tuna-salad/253825?featuredStoreId=722/index.html) Details

$9.99 per lb\*

0lb

Add to cart

3

[Vegan Turkey](/content/item/vegan-turkey/313284?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[Vegan Turkey](/content/item/vegan-turkey/313284?featuredStoreId=722/index.html) Details

$13.99 per lb\*

0lb

Add to cart

5

[Corned Seitan](/content/item/corned-seitan/313281?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[Corned Seitan](/content/item/corned-seitan/313281?featuredStoreId=722/index.html) Details

$13.99 per lb\*

0

Add to cart

3

[Vegan Capicola](/content/item/vegan-capicola/313288?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[Vegan Capicola](/content/item/vegan-capicola/313288?featuredStoreId=722/index.html) Details

$21.99 each

0lb

Add to cart

4

[Vegan American Cheese](/content/item/vegan-american-cheese/313294?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[Vegan American Cheese](/content/item/vegan-american-cheese/313294?featuredStoreId=722/index.html) Details

$14.99 per lb\*

0lb

Add to cart

4

[Vegan Provolone Cheese](/content/item/vegan-provolone-cheese/313297?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[Vegan Provolone Cheese](/content/item/vegan-provolone-cheese/313297?featuredStoreId=722/index.html) Details

$14.99 per lb\*

0lb

Add to cart

3

[Vegan Cream Cheese](/content/item/vegan-cream-cheese/313303?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[Vegan Cream Cheese](/content/item/vegan-cream-cheese/313303?featuredStoreId=722/index.html) Details

$6.99 per lb\*

0lb

Add to cart

3

[Veggie Chik Salad](/content/item/veggie-chik-salad/313309?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[Veggie Chik Salad](/content/item/veggie-chik-salad/313309?featuredStoreId=722/index.html) Details

$10.49 per lb\*

0lb

Add to cart

4

[COLESLAW](/content/item/coleslaw/705700?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[COLESLAW](/content/item/coleslaw/705700?featuredStoreId=722/index.html) Details

$7.99 per lb\*

0lb

Add to cart

5

[Vegan Ham](/content/item/vegan-ham/908385?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[Vegan Ham](/content/item/vegan-ham/908385?featuredStoreId=722/index.html) Details

$21.49 per lb\*

0lb

Add to cart

1

[Vegan Bacon](/content/item/vegan-bacon/917615?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[Vegan Bacon](/content/item/vegan-bacon/917615?featuredStoreId=722/index.html) Details

$18.99 per lb\*

0

Add to cart

5

[Vegan Breakfast Sausage Patty](/content/item/vegan-breakfast-sausage-patty/313292?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[Vegan Breakfast Sausage Patty](/content/item/vegan-breakfast-sausage-patty/313292?featuredStoreId=722/index.html) Details

$2.99 each

0lb

Add to cart

3

[Vegan Pasta Salad](/content/item/vegan-pasta-salad/313312?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[Vegan Pasta Salad](/content/item/vegan-pasta-salad/313312?featuredStoreId=722/index.html) Details

$7.99 per lb\*

0lb

Add to cart

4

[Vegan Mayo](/content/item/vegan-mayo/897836?featuredStoreId=722/index.html)
Details

[Vegan Mayo](/content/item/vegan-mayo/897836?featuredStoreId=722/index.html) Details

$7.99 per lb\*

\\
\\
15 products available\\
\\
Shop](/content/shop/luhv-vegan-deli/index.html)

115

[Martin's Meat and Sausages](/content/shop/martins-meat-and-sausages/index.html)

1136 Arch Street Reading Terminal Market Philadelphia, PA 19107

[(215) 629-1193](tel:(215) 629-1193)

[1,081](/content/shop/martins-meat-and-sausages#reviews/index.html)

Order min: $10.00

Local delivery:
Available

[Shop all 130items!](/content/shop/martins-meat-and-sausages/index.html)

[Shop all 130 items fromMartin's Meat and Sausages](/content/shop/martins-meat-and-sausages/index.html)

0lb

Add to cart

27

[Ground Beef](/content/item/ground-beef/118529?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[Ground Beef](/content/item/ground-beef/118529?featuredStoreId=726/index.html) Details

$7.99 per lb\*

0lb

Add to cart

3

[Beef Bottom Round Roast](/content/item/beef-bottom-round-roast/161037?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[Beef Bottom Round Roast](/content/item/beef-bottom-round-roast/161037?featuredStoreId=726/index.html) Details

$9.49 per lb\*

0lb

Add to cart

4

[Chicken Cutlets](/content/item/chicken-cutlets/71738?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[Chicken Cutlets](/content/item/chicken-cutlets/71738?featuredStoreId=726/index.html) Details

$8.99 per lb\*

0lb

Add to cart

11

[Chicken Breast](/content/item/chicken-breast/71734?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[Chicken Breast](/content/item/chicken-breast/71734?featuredStoreId=726/index.html) Details

$7.49 per lb\*

0lb

Add to cart

2

[Ground Pork](/content/item/ground-pork/117884?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[Ground Pork](/content/item/ground-pork/117884?featuredStoreId=726/index.html) Details

$4.49 per lb\*

0lb

Add to cart

8

[Skirt Steak](/content/item/skirt-steak/76451?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[Skirt Steak](/content/item/skirt-steak/76451?featuredStoreId=726/index.html) Details

$23.99 per lb\*

0lb

Add to cart

7

[NY Strip Steak](/content/item/ny-strip-steak/73546?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[NY Strip Steak](/content/item/ny-strip-steak/73546?featuredStoreId=726/index.html) Details

$23.99 per lb\*

0lb

Add to cart

10

[Beef Chuck Roast](/content/item/beef-chuck-roast/150486?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[Beef Chuck Roast](/content/item/beef-chuck-roast/150486?featuredStoreId=726/index.html) Details

$13.49 per lb\*

0lb

Add to cart

6

[Filet Mignon](/content/item/filet-mignon/118533?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[Filet Mignon](/content/item/filet-mignon/118533?featuredStoreId=726/index.html) Details

$34.99 per lb\*

0lb

Add to cart

11

[Boneless Beef Short Rib](/content/item/boneless-beef-short-rib/73556?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[Boneless Beef Short Rib](/content/item/boneless-beef-short-rib/73556?featuredStoreId=726/index.html) Details

$17.99 per lb\*

0lb

Add to cart

9

[Beef Shank](/content/item/beef-shank/119891?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[Beef Shank](/content/item/beef-shank/119891?featuredStoreId=726/index.html) Details

$6.89 per lb\*

0lb

Add to cart

13

[Oxtail](/content/item/oxtail/118531?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[Oxtail](/content/item/oxtail/118531?featuredStoreId=726/index.html) Details

$15.79 per lb\*

0lb

Add to cart

6

[Baby Back Ribs](/content/item/baby-back-ribs/118544?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[Baby Back Ribs](/content/item/baby-back-ribs/118544?featuredStoreId=726/index.html) Details

$7.99 per lb\*

0lb

Add to cart

5

[Veal Cutlets](/content/item/veal-cutlets/71846?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[Veal Cutlets](/content/item/veal-cutlets/71846?featuredStoreId=726/index.html) Details

$22.99 per lb\*

0lb

Add to cart

3

[Beef Stir Fry](/content/item/beef-stir-fry/171006?featuredStoreId=726/index.html)
Details

[Beef Stir Fry](/content/item/beef-stir-fry/171006?featuredStoreId=726/index.html) Details

$11.49 per lb\*

\\
\\
130 products available\\
\\
Shop](/content/shop/martins-meat-and-sausages/index.html)

76

[Downtown Cheese](/content/shop/downtown-cheese/index.html)

1136 Arch Street Reading Terminal Market Philadelphia, PA 19107

[(215) 351-7412](tel:(215) 351-7412)

[1,119](/content/shop/downtown-cheese#reviews/index.html)

Order min: $5.00

Local delivery:
Available

[Shop all 266items!](/content/shop/downtown-cheese/index.html)

[Shop all 266 items fromDowntown Cheese](/content/shop/downtown-cheese/index.html)

0lb

Add to cart

3

[Cooper Sharp American Cheese](/content/item/cooper-sharp-american-cheese/755846?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[Cooper Sharp American Cheese](/content/item/cooper-sharp-american-cheese/755846?featuredStoreId=728/index.html) Details

$9.99 per lb\*

0

Add to cart

2

[President Unsalted Butter - 7 Ounces](/content/item/president-unsalted-butter-7-ounces/79048?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[President Unsalted Butter - 7 Ounces](/content/item/president-unsalted-butter-7-ounces/79048?featuredStoreId=728/index.html) Details

Net Wt 7 oz

$8.99 each

0lb

Add to cart

10

[Prosciutto di Parma](/content/item/prosciutto-di-parma/71845?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[Prosciutto di Parma](/content/item/prosciutto-di-parma/71845?featuredStoreId=728/index.html) Details

$25.99 per lb\*

0lb

Add to cart

1

[Fresh Grated House Blend Cheese](/content/item/fresh-grated-house-blend-cheese/163750?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[Fresh Grated House Blend Cheese](/content/item/fresh-grated-house-blend-cheese/163750?featuredStoreId=728/index.html) Details

$24.99 per lb\*

0lb

Add to cart

3

[Muenster Cheese](/content/item/muenster-cheese/73396?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[Muenster Cheese](/content/item/muenster-cheese/73396?featuredStoreId=728/index.html) Details

$9.99 per lb\*

0lb

Add to cart

Like

[Dodoni Greek Feta](/content/item/dodoni-greek-feta/74941?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[Dodoni Greek Feta](/content/item/dodoni-greek-feta/74941?featuredStoreId=728/index.html) Details

$17.99 per lb\*

0lb

Add to cart

2

[Italian Green Cerignola Olives](/content/item/italian-green-cerignola-olives/74560?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[Italian Green Cerignola Olives](/content/item/italian-green-cerignola-olives/74560?featuredStoreId=728/index.html) Details

$13.99 per lb\*

0lb

Add to cart

5

[24 month Parmigiano Reggiano](/content/item/24-month-parmigiano-reggiano/71762?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[24 month Parmigiano Reggiano](/content/item/24-month-parmigiano-reggiano/71762?featuredStoreId=728/index.html) Details

$26.99 per lb\*

0lb

Add to cart

1

[Grated Locatelli Pecorino Romano Cheese](/content/item/grated-locatelli-pecorino-romano-cheese/163752?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[Grated Locatelli Pecorino Romano Cheese](/content/item/grated-locatelli-pecorino-romano-cheese/163752?featuredStoreId=728/index.html) Details

$21.99 per lb\*

0lb

Add to cart

3

[Pitted Castelvetrano Olives](/content/item/pitted-castelvetrano-olives/75069?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[Pitted Castelvetrano Olives](/content/item/pitted-castelvetrano-olives/75069?featuredStoreId=728/index.html) Details

$13.99 per lb\*

0lb

Add to cart

4

[Cotswold](/content/item/cotswold/185693?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[Cotswold](/content/item/cotswold/185693?featuredStoreId=728/index.html) Details

$22.99 per lb\*

0

Add to cart

Like

[President Salted Butter - 7 Ounces](/content/item/president-salted-butter-7-ounces/79049?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[President Salted Butter - 7 Ounces](/content/item/president-salted-butter-7-ounces/79049?featuredStoreId=728/index.html) Details

Net Wt 7 lb

$8.99 each

0lb

Add to cart

4

[Marcona Almonds Salted](/content/item/marcona-almonds-salted/2154?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[Marcona Almonds Salted](/content/item/marcona-almonds-salted/2154?featuredStoreId=728/index.html) Details

$27.99 per lb\*

0lb

Add to cart

1

[Grated Pecorino Romano](/content/item/grated-pecorino-romano/71761?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[Grated Pecorino Romano](/content/item/grated-pecorino-romano/71761?featuredStoreId=728/index.html) Details

$20.99 per lb\*

0lb

Add to cart

1

[Castelvetrano Olives](/content/item/castelvetrano-olives/72911?featuredStoreId=728/index.html)
Details

[Castelvetrano Olives](/content/item/castelvetrano-olives/72911?featuredStoreId=728/index.html) Details

$13.99 per lb\*

\\
\\
266 products available\\
\\
Shop](/content/shop/downtown-cheese/index.html)

57

[Famous 4th Street Cookies](/content/shop/famous-4th-street-cookies/index.html)

1136 Arch Street Reading Terminal Market Philadelphia, PA 19107

[(215) 629-5990](tel:(215) 629-5990)

[207](/content/shop/famous-4th-street-cookies#reviews/index.html)

Order min: $6.00

Local delivery:
Available

[Shop all 39items!](/content/shop/famous-4th-street-cookies/index.html)

[Shop all 39 items fromFamous 4th Street Cookies](/content/shop/famous-4th-street-cookies/index.html)

0

Add to cart

9

[Oatmeal Raisin Cookie](/content/item/oatmeal-raisin-cookie/222008?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[Oatmeal Raisin Cookie](/content/item/oatmeal-raisin-cookie/222008?featuredStoreId=729/index.html) Details

$2.00 each

0

Add to cart

14

[Chocolate Chip Cookie](/content/item/chocolate-chip-cookie/72355?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[Chocolate Chip Cookie](/content/item/chocolate-chip-cookie/72355?featuredStoreId=729/index.html) Details

$2.00 each

0

Add to cart

5

[M&M Cookie](/content/item/m-m-cookie/198454?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[M&M Cookie](/content/item/m-m-cookie/198454?featuredStoreId=729/index.html) Details

$2.00 each

0

Add to cart

2

[Chocolate Macadamia Nut Cookie](/content/item/chocolate-macadamia-nut-cookie/312135?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[Chocolate Macadamia Nut Cookie](/content/item/chocolate-macadamia-nut-cookie/312135?featuredStoreId=729/index.html) Details

$2.00 each

0

Add to cart

9

[Black and White Cookie](/content/item/black-and-white-cookie/77090?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[Black and White Cookie](/content/item/black-and-white-cookie/77090?featuredStoreId=729/index.html) Details

$4.00 each

0

Add to cart

8

[Chocolate Chip Walnut Cookie](/content/item/chocolate-chip-walnut-cookie/312130?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[Chocolate Chip Walnut Cookie](/content/item/chocolate-chip-walnut-cookie/312130?featuredStoreId=729/index.html) Details

$2.00 each

0

Add to cart

3

[White Bakery Box - Chocolate Lovers - 6 Count](/content/item/white-bakery-box-chocolate-lovers-6-count/312105?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[White Bakery Box - Chocolate Lovers - 6 Coun...](/content/item/white-bakery-box-chocolate-lovers-6-count/312105?featuredStoreId=729/index.html) Details

$10.00 each

0

Add to cart

1

[White Bakery Box - Assorted Cookies - 24 Count](/content/item/white-bakery-box-assorted-cookies-24-count/312101?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[White Bakery Box - Assorted Cookies - 24 Cou...](/content/item/white-bakery-box-assorted-cookies-24-count/312101?featuredStoreId=729/index.html) Details

$44.00 each

0

Add to cart

Like

[Blueberry Muffin Cookie](/content/item/blueberry-muffin-cookie/1764618?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[Blueberry Muffin Cookie](/content/item/blueberry-muffin-cookie/1764618?featuredStoreId=729/index.html) Details

$2.00 each

0

Add to cart

2

[Peanut Butter Cookie](/content/item/peanut-butter-cookie/77086?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[Peanut Butter Cookie](/content/item/peanut-butter-cookie/77086?featuredStoreId=729/index.html) Details

$2.00 each

0

Add to cart

5

[Oatmeal Orange Cranberry Cookie](/content/item/oatmeal-orange-cranberry-cookie/1462136?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[Oatmeal Orange Cranberry Cookie](/content/item/oatmeal-orange-cranberry-cookie/1462136?featuredStoreId=729/index.html) Details

$2.00 each

0

Add to cart

2

[Chocolate Dipped Cookie](/content/item/chocolate-dipped-cookie/312127?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[Chocolate Dipped Cookie](/content/item/chocolate-dipped-cookie/312127?featuredStoreId=729/index.html) Details

$3.50 each

0

Add to cart

Like

[Tray of 50 Cookies- Chocolate Chip](/content/item/tray-of-50-cookies-chocolate-chip/832164?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[Tray of 50 Cookies- Chocolate Chip](/content/item/tray-of-50-cookies-chocolate-chip/832164?featuredStoreId=729/index.html) Details

$94.95 each

0

Add to cart

4

[White Bakery Box of Sugar Cookies - 6 Count](/content/item/white-bakery-box-of-sugar-cookies-6-count/290373?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[White Bakery Box of Sugar Cookies - 6 Count](/content/item/white-bakery-box-of-sugar-cookies-6-count/290373?featuredStoreId=729/index.html) Details

$10.00 each

0

Add to cart

5

[Snickerdoodle Cookie](/content/item/snickerdoodle-cookie/291650?featuredStoreId=729/index.html)
Details

[Snickerdoodle Cookie](/content/item/snickerdoodle-cookie/291650?featuredStoreId=729/index.html) Details

$2.00 each

\\
\\
39 products available\\
\\
Shop](/content/shop/famous-4th-street-cookies/index.html)

\\* Estimated item price. Final price based on weight.

That's all for now!

Load more

Our promise

We believe you shouldn't have to compromise quality for convenience, and local independent retailers deserve the same opportunities to compete and thrive in their communities. It's why Mercato was founded, and it's why we hope you choose to shop with us. If you do, we promise:

01/04

Previous

Satisfaction

With your order, and from supporting your community. Our business won't work if we can't deliver the same exceptional service you get in store. Help is always just a click, call or chat away.

Top-rated merchants

Individually vetted and selected, and validated by customer reviews, our 600+ independent owners are guaranteed to be the best your city has to offer.

The freshest, highest quality food

Our merchants' products are 85% fresher than traditional supermarkets.

Simple shopping

Choose from hundreds of items and merchants online, and shop from multiple stores in the same order. Schedule delivery when it works for you or pick up in store. It's that easy.

Satisfaction

Top-rated merchants

Individually vetted and selected, and validated by customer reviews, our 600+ independent owners are guaranteed to be the best your city has to offer.

The freshest, highest quality food

Our merchants' products are 85% fresher than traditional supermarkets.

Simple shopping

Satisfaction

Next

- 1
- 2
- 3
- 4

Your Favorite Grocers, delivered to your door.

Isn't it time you enjoyed the benefits of same-day delivery from the best

independent grocers in your community?

Try 30 Days RISK-FREE

Browse our locations

- [Philadelphia grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/index.html)
- [Allegheny West grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/allegheny-west/index.html)
- [Avenue of the Arts North grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/avenue-of-the-arts-north/index.html)
- [Avenue of the Arts South grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/avenue-of-the-arts-south/index.html)
- [Bella Vista/ Southwark grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/bella-vista-southwark/index.html)
- [Bridesburg grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/bridesburg/index.html)
- [Bustleton grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/bustleton/index.html)
- [Carroll Park grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/carroll-park/index.html)
- [Cedar Park grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/cedar-park/index.html)
- [Cedarbrook/Stenton grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/cedarbrookstenton/index.html)
- [Center City grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/center-city/index.html)
- [Center City East grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/center-city-east/index.html)
- [Center City West grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/center-city-west/index.html)
- [Chestnut Hill grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/chestnut-hill/index.html)
- [Cobbs Creek grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/cobbs-creek/index.html)
- [East Falls grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/east-falls/index.html)
- [East Germantown grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/east-germantown/index.html)
- [East Mount Airy grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/east-mount-airy/index.html)
- [East Parkside grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/east-parkside/index.html)
- [Eastwick/Southwest Philadelphia grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/eastwicksouthwest-philadelphia/index.html)
- [Elmwood grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/elmwood/index.html)
- [Fairhill grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/fairhill/index.html)
- [Fairmount Park grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/fairmount-park/index.html)
- [Fairmount/Art Museum grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/fairmountart-museum/index.html)
- [Fitler Square grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/fitler-square/index.html)
- [Fox Chase/ Burholme grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/fox-chase-burholme/index.html)
- [Frankford grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/frankford/index.html)
- [Germantown grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/germantown/index.html)
- [Graduate Hospital grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/graduate-hospital/index.html)
- [Grays Ferry grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/grays-ferry/index.html)
- [Haddington grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/haddington/index.html)
- [Haverford North grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/haverford-north/index.html)
- [Holmesburg grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/holmesburg/index.html)
- [Hunting Park grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/hunting-park/index.html)
- [Juniata Park/ Feltonville grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/juniata-park-feltonville/index.html)
- [Kingsessing grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/kingsessing/index.html)
- [Lawncrest grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/lawncrest/index.html)
- [Logan Square grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/logan-square/index.html)
- [Logan/ Ogontz/ Fern Rock grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/logan-ogontz-fern-rock/index.html)
- [Manayunk grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/manayunk/index.html)
- [Mantua grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/mantua/index.html)
- [Mayfair grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/mayfair/index.html)
- [Mill Creek grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/mill-creek/index.html)
- [North Philadelphia grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/north-philadelphia/index.html)
- [North Philadelphia East grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/north-philadelphia-east/index.html)
- [North Philadelphia West grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/north-philadelphia-west/index.html)
- [Northeast Philadelphia grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/northeast-philadelphia/index.html)
- [Northern Liberties/ Fishtown grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/northern-liberties-fishtown/index.html)
- [Northwest Philadelphia grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/northwest-philadelphia/index.html)
- [Oak Lane/ East Oak Lane grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/oak-lane-east-oak-lane/index.html)
- [Old City grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/old-city/index.html)
- [Olney grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/olney/index.html)
- [Overbrook grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/overbrook/index.html)
- [Oxford Circle/ Castor grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/oxford-circle-castor/index.html)
- [Parkland grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/parkland/index.html)
- [Penn's Landing grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/penns-landing/index.html)
- [Point Breeze grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/point-breeze/index.html)
- [Port Richmond grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/port-richmond/index.html)
- [Powelton Village grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/powelton-village/index.html)
- [Queen Village/ Pennsport grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/queen-village-pennsport/index.html)
- [Rhawnhurst grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/rhawnhurst/index.html)
- [Rittenhouse Square grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/rittenhouse-square/index.html)
- [Roxborough grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/roxborough/index.html)
- [SW Cedar Park grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/sw-cedar-park/index.html)
- [Somerton grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/somerton/index.html)
- [South Philadelphia grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/south-philadelphia/index.html)
- [South Philadelphia East grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/south-philadelphia-east/index.html)
- [South Philadelphia West grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/south-philadelphia-west/index.html)
- [Southwest Philadelphia grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/southwest-philadelphia/index.html)
- [Spruce Hill grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/spruce-hill/index.html)
- [Tacony/ Wissinoming grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/tacony-wissinoming/index.html)
- [Tioga/ Nicetown grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/tioga-nicetown/index.html)
- [Torresdale grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/torresdale/index.html)
- [University City grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/university-city/index.html)
- [Walnut Hill grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/walnut-hill/index.html)
- [Washington Square West grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/washington-square-west/index.html)
- [West Mount Airy grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/west-mount-airy/index.html)
- [West Oak Lane grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/west-oak-lane/index.html)
- [West Parkside grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/west-parkside/index.html)
- [West Philadelphia grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/west-philadelphia/index.html)
- [West Powelton grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/west-powelton/index.html)
- [Wynnefield grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/wynnefield/index.html)
- [Wynnefield Heights grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/wynnefield-heights/index.html)

- [West Chester grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/west-chester/index.html)

## Same Day Grocery Delivery Services Near Me

Thank you!

We'll be in touch soon.

[Facebook](https://www.facebook.com/shopmercato) [Instagram](https://www.instagram.com/shopmercato) [Pinterest](https://www.pinterest.com/shopmercato) [Twitter](https://twitter.com/shopmercato)

Join 1000+ independent grocers who are growing their businesses online

- Increase your sales by 15% or more
- Get your entire store online - we do the heavy lifting!
- Compete against grocery chains and win

Store name

Your name

Email address

Phone number

Zip code - primary location

Number of locations

Let's connect

My basket
Close

Unlimited Free DeliveryTry 30 Days RISK-FREE

There's nothing in your shopping basket,

but together we can change that!

[Shop now!](/content/store-results/index.html)

Unlimited Free DeliveryTry 30 Days RISK-FREE

\\* Estimated item price. Final price based on weight.

Promo

Savings

Yes! I want FREE DELIVERY
Click here to get MercatoGreen

Proceed to checkoutCheckout$0.00

### SOME POPULAR CITIES - AVAILABLE TO MERCHANTS NATIONWIDE!

- [Austin grocery delivery](/content/grocery-delivery/tx/austin/index.html)
- [Boston grocery delivery](/content/grocery-delivery/ma/boston/index.html)
- [Bronx grocery delivery](/content/grocery-delivery/ny/bronx/index.html)
- [Brooklyn grocery delivery](/content/grocery-delivery/ny/brooklyn/index.html)
- [Chicago grocery delivery](/content/grocery-delivery/il/chicago/index.html)
- [Denver grocery delivery](/content/grocery-delivery/co/denver/index.html)
- [Los Angeles grocery delivery](/content/grocery-delivery/ca/los-angeles/index.html)
- [Manhattan grocery delivery](/content/grocery-delivery/ny/manhattan/index.html)
- [NYC grocery delivery](/content/grocery-delivery/ny/new-york-city/index.html)
- [Philadelphia grocery delivery](/content/grocery-delivery/pa/philadelphia/index.html)
- [Portland grocery delivery](/content/grocery-delivery/or/portland/index.html)
- [Queens grocery delivery](/content/grocery-delivery/ny/queens/index.html)
- [San Diego grocery delivery](/content/grocery-delivery/ca/san-diego/index.html)
- [San Francisco grocery delivery](/content/grocery-delivery/ca/san-francisco/index.html)
- [Seattle grocery delivery](/content/grocery-delivery/wa/seattle/index.html)

### How can we help?

- [Grocery delivery membership](/content/green/index.html)
- [Browse Items](/content/shop-items/index.html)
- [Track your orders](/content/customer/orders/index.html)
- [Helpdesk](http://help.mercato.com/)
- [Privacy](/content/privacy/index.html)
- [Terms](/content/terms/index.html)
- [Blog](/content/blog/index.html)
- [Security](/content/security/index.html)

### Merchants

- [All merchants](/content/all-merchants/index.html)
- [E-commerce & delivery](/content/merchant/index.html)
- [Delivery drivers](/content/merchant/delivery-on-demand/index.html)
- [Grocery delivery services](/content/grocery-delivery/index.html)
- [Merchant sign-in](/content/merchant/sign-in/index.html)
- [About us](/content/about-us/index.html)
